Zbierka

Tak ako predchádzajúce roky aj tento rok aktivisti EFSK organizujú misiu na podporu chudobných srbských škôl v Kosove a Metochiji. Tento rok by sme radi podporili základnú školu v dedine Novo Brdo, ktorá pod našim patronátom výrazne skvalitnili svoju výučbu. Tak ako v minulom roku by sme radi deťom zaopatrili štartovacie balíčky do školy. Z predchádzajúcich ročníkov vieme, že veľké problémy spôsobuje chladné počasie a s tým spojená zima v triedach, preto by sme radi škole pomohli zakúpiť vyhrievacie teleso.

V pláne máme tiež podporiť ďalšiu srbskú školu v regióne tiež tzv. štartovacími balíčkami pre žiakov, alebo športovými potrebami. Tak isto ako v predchádzajúcich rokoch vyberieme niektorú zo sociálne odkázaných mnohodetných srbských rodín, ktorá od nás dostane trvanlivé potraviny, hygienické potreby a nejaké šatstvo pre deti.

Môžete si byť istý, že každé vyzbierané euro pôjde na podporu tejto zbierky. Myslite na to, že pokiaľ u nás 5 euro neznamená takmer nič v Kosove sa za túto sumu dá pre miestnych Srbov zakúpiť podstatne viac. Práve preto budeme radi aj za každý malý finančný príspevok.

Slováci otvorte svoje srdcia a spoločne pomôžme našim ťažko skúšaným slovanským bratom.

SOLIDARITA JE NAŠOU ZBRAŇOU!

PRIDAJTE SA NA FACEBOOKU A ZDIEĽAJTE UDALOSŤ – TU!

 

Číslo účtu: IBAN: SK 91 1111 0000 0013 8402 6000

V správe pre príjemcu uveďte meno, ktoré chcete mať uvedené v zozname darcov.

Zbierka končí: 20.9. 2017

Close